قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

خرید اینترنتی انواع چای و ارسال به صورت پستی

09361633010|فروشگاه خرید چای

09361633010 همه روزه به صورت 24 ساعته

آشنایی با نحوه حمل و نقل در تور شیراز

تور شیراز گردی از جمله تورهای پرطرفدار در فصل بهار می باشد. در تور شیراز گردی به بازدید از مکان های تاریخی و طبیعت زیبای شیراز پرداخته می شود.

شیراز را اینبار با تور شیراز گردی تجربه کنید

 

فصل بهار یکی از فصل های مناسب برای گردشگری در بسیاری از شهرهای ایران است. شاید شاخص ترین شهر در این بین، شیراز باشد که تور شیراز گردی آن بسیار مورد استقبال واقع می شود. شیراز با توجه به پیشینه ای که دارد و آثاری گران بها از تاریخ پرشکوه ایران، شاعران به نام و … از شهرهای مهم و شناخته شده در کل دنیا می باشد که هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری چه در داخل ایران و چه گردشگران خارجی می باشد. اگر شما هم قصد دارید به شهر شعر و ادب و تاریخ شیراز سفری داشته باشید می توانید همراه با میلی تور باشید و تور به شیراز مورد نظر خود را از پکیج پیشنهادی این موسسه انتخاب نمایید.

تصویر ۱

آشنایی مختصری با شیراز

شیراز مرکز استان فارس، یکی از بزرگترین شهرهای ایران و از مهمترین شهرها در طول تاریخ ایران بوده و هست و نام شیراز با تخت جمشید و حافظ و سعدی عجین شده است که خود نشان دهنده عظمت و بزرگی و فرهنگ والای مردمان در این شهر تا به امروز بوده است. قدمت شیراز با توجه به لوح هایی که طی باستان شناسی به دست آمده است به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد برمیگردد و می توان گفت تمدنی ۴۰۰۰ ساله را این شهر همراه خود دارد.

تصویر ۲

شیراز دارای آب و هوایی معتدل می باشد و بهترین فصل و زمان سفر به آن، بهار و اردیبهشت ماه می باشد. از جمله شهرهای شناخته شده استان فارس علاوه بر شیراز می توان به کازرون، فیروزآباد و … می باشد. شیراز دارای بناهای تاریخی ارزشمندی مانند تخت جمشید، مقبره کوروش، منطقه پاسارگاد، باغ ارم، بازار وکیل، آرامگاه سعدی و حافظ و شاهچراغ … می باشد. برای بازدید از این مناطق زیبا و ثبت خاطراتی شیرین می توانید تور شیراز گردی میلی تور را انتخاب نمایید و همراه ما باشید.

آشنایی با مکان های تاریخی شیراز در تور شیراز گردی

زمانی که صحبت از مکان تاریخی و باستانی در شهر شیراز می شود، ناخودآگاه ذهن ما به سمت تخت جمشید می رود و شاید برخی افراد تصور کنند که این آثار باستانی با شکوه تنها بناهای تاریخی این شهر باشد. اما همانطور که گفته شد، استان فارس قدمتی حدود ۴۰۰۰ ساله دارد پس بیش از این باید دارای آثاری ماندگار باشد. در ادامه به صورت اجمالی با این آثار آشنا می شوید و تور شیراز گردی خود را از همین جا آغاز خواهید کرد.

تصویر ۳

منطقه باستانی پاسارگاد: این منطقه یادگار دوران هخامنشی و در نزدیکی شهر پاسارگاد می باشد که شامل آرامگاه کوروش، باغ پادشاهی، کاخ دروازه، کاخ اختصاصی، کاخ بار عام، آرامگاه کمبوجیه و … می باشد. قدمت این مجموعه بر اساس اسناد به بیش از ۲۵۰۰ سال می رسد.

تخت جمشید و نقش رستم: مشهورترین بنای تاریخی و یادگار عظمت حکومت هخامنشی در جلگه مرودشت می باشد که به دلیل حمله مغول ها و به آتش کشیدن آن و بسیاری عوامل طبیعی و عدم رسیدگی به این شکل باقی مانده است. کعبه زرتشت یکی از بناهای نقش رستم می باشد که قدمت آن به بیش از ۲۵۰۰ سال می رسد. نقش رجب نیز یکی از بناهای این منطقه می باشد که تاجگذاری اردشیر بابکان را به تصویر کشیده است.

دروازه قرآن: یکی از بناهای مهم و مختص شیراز می باشد که به دستور عضدالدوله دیلمی ساخته شد و توسط کریمخان زند بازسازی شد. در بالای این دروازه قرآنی تعبیه شده بود تا مسافرانی که از شهر خارج می شوند از زیر آن رد شوند.

بازار وکیل، ارگ کریم خانی، تخت طاووس یا شهر باستانی استخر، تل باکون، تل شقاء و … از دیگر مکان هایی است که در تور شیراز گردی می توانید از آنها دیدن نمایید. علاوه بر این مکان های تاریخی، شیراز دارای موزه ها و خانه موزه های بیشماری می باشد که حتما در تور شیراز گردی از آنها بازدید نمایید تا بیشتر با تاریخ نه تنها شیراز بلکه سرزمین ایران آشنا شوید.

بازدید از باغ های شیراز در تور شیراز گردی

شیراز یکی از معدود مکان هایی است که دارای باغ هایی زیبا می باشد که با معماری خاصی ساخته شده اند و شما می توانید علاوه بر قدم زدن در این باغ ها، معماری شگفت انگیز سازه های آن را نیز نظاره گر باشید. در ادامه با برخی از این باغ ها آشنا می شوید.

تصویر ۴

باغ تخت شیراز یا باغ قراچه: این باغ در قرن پنجم هجری توسط اتابک قراچه بنا شده است و دارای ساختمانی نه طبقه می باشد.

باغ ارم: از مشهورترین و شناخته شده ترین باغ های شیراز می باشد که دارای چند بنای تاریخی است و بخشی با عنوان باغ گیاه شناسی را نیز شامل می شود.

باغ دلگشا: یکی دیگر از معروفترین باغ های شیراز و ایران می باشد که قدمت آن به دوران ساسانی ها می رسد. درختان نارنج این باغ بسیار شهرت دارد که در اردیبهشت ماه عطر بهار نارنج را در سراسر باغ پراکنده می سازد.

باغ عفیف آباد یا گلشن، نارنجستان قوام، باغ جهان نما، باغ جنت و … از دیگر باغ های این شهر می باشد.

تور طبیعت گردی شیراز

یکی از بخش های هیجان انگیز هر سفری، بودن در دل طبیعت و بکر برای آرامش روان و جداشدن از ساختمان و سازه ها برای مدتی می باشد. بودن در طبیعت و تنفس هوایی فرح بخش برای همه امری ضروری می باشد. تور شیراز گردی میلی تور علاوه بر راهنمایی شما در بازدید از مناطق تاریخی، شما را با طبیعت زیبای این خطه از ایران نیز آشنا می کند. شما می توانید با انتخاب تور شیراز طبیعت گردی را نیز داشته باشید یا صرفا تور طبیعت شیراز را انتخاب نمایید. میلی تور این امکان را فراهم کرده است تا تور شیراز گردی مناسب خود را انتخاب نمایید.

تصویر ۵

آشنایی با طبیعت شیراز در تور سفر شیراز

تور شیراز گردی میلی تور همانطور که گفته شد این فرصت را برای شما فراهم می آورد که در کنار بازدید از آثار تاریخی، طبیعت شیراز را نیز بشناسید. در ادامه با برخی از این مناطق آشنا خواهید شد.

تصویر ۶

بهشت گمشده یا تنگ بستانک: این ناحیه در منطقه ای به مان کامفیروز واقع شده است که ناحیه کوهستانی همراه با پوشش جنگلی است و آب و هوایی بسیار خنک را در فصل تابستان دارد.

دشت ارژن: این منطقه حفاظت شده می باشد و دارای گونه های گیاهی و جانوری و پذیرای پرندگان مهاجر می باشد. فصل بهار این منطقه پر از شقایق می شود و آبشار این منطقه در زمستان یخ می زند که تصویری زیبا را نمایش می دهد.

دریاچه مهارلو: یکی از مناطق و محل زیست و پذیرای پرندگانی مانند فلامینگو می باشد.

آبشار مارگون، تنگ تیزاب، تنگ دم اسب، غار شاپور و … از دیگر مکان های قابل بازدید در تور شیراز گردی می باشد.

مدت زمان تور شیراز گردی

استان فارس منطقه ای است که برای بازدید از آن باید زمان گذاشت، اما میلی تور پکیج تور شیراز گردی منحصر به فردی دارد که با توجه به زمان خود می توانید یکی از تور چندروزه شیراز را انتخاب نمایید.

تصویر ۷

تور شیراز سه روزه یا تور شیراز ۳ شب یا تور ۴ روزه شیراز که عمدتا به صورت تور شیراز ۳ شب و ۴ روز شناخته می شود.تور ۵ روزه شیراز، تور شیراز یک هفته. همچنین میلی تور امکان تور ۲ روزه شیراز و تور یک روزه شیراز گردی را برای افرادی که زمان کافی ندارند هم برپا کرده است. بنابراین به طور کلی شما می توانید با توجه به زمان خود تور شیراز یک روزه، تور ۳ روزه شیراز، تور شیراز ۴ روزه یا تور شیراز ۵ روزه را انتخاب نمایید.

انواع تور شیراز گردی

تا به اینجا با مدت زمان تور شیراز آشنا شدید، اما این قبیل تورها خود به انواع مختلف تقسیم می شوند که می توان به تور شیراز لحظه آخری، تور شیراز فوری، تور شیراز چارتر، تور شیراز گردی ارزان، تور لاکچری شیراز اشاره داشت که در صورتی که به دنبال تور شیراز قیمت مناسب هم هستید، می توانید تورهای شیراز لحظه آخری را انتخاب نمایید و مطمئن باشید که تور شیراز خوب برگزار خواهد شد.

تصویر ۸

آشنایی با نحوه حمل و نقل در تور شیراز

پکیج تور شیراز گردی میلی تور با توجه به مدت زمانی که شما در نظر دارید برای مثال تور ۳ روز شیراز یا تور شیراز چهار روزه و … که در قسمت قبل بیان شد و نحوه رفت و آمد انتخابی شما، انتخاب هایی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید بهترین تور ممکن و مناسب خود را انتخاب نمایید.

تصویر ۹

از جمله تورهای پیشنهادی میل تور به شما استفاده از تور شیراز زمینی با قطار، تور شیراز زمینی با اتوبوس، تور شیراز هوایی یا اختصاصا تور شیراز ۳ روزه هوایی می باشد که با توجه به مسیری طولانی که از تهران تا شیراز وجود دارد، برای داشتن سفری ارزانتر پیشنهاد میلی تور استفاده از تور شیراز لحظه اخر همراه با تور شیراز با قطار می باشد که هم سفری راحت و هم ارزان تر خواهید داشت.

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :