قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

خرید اینترنتی انواع چای و ارسال به صورت پستی

09361633010|فروشگاه خرید چای

09361633010 همه روزه به صورت 24 ساعته

اثر چای سبز ۵۰۴۰ بر پوست چگونه است

اثر چای سبز بر پوست

 

در چند دهه اخیر، چای سینا یکی از محبوب ترین دمنوش ها در طب سنتی بوده است. شواهد و نتایج نشان دهنده این است که چای سبز برای پوست (با مصرف دمنوش یا مالیدن به آن) فواید و خاصیت های فراوانی دارد. یکی از خواص چای سبز برای پوست، شفافیت پوست با مصرف چای سبز است. تحقیقات نشان می دهد یکی از راه های مبارزه با رادیکال های آزاد، مصرف چای سبز می باشد. این دمنوش فوق العاده با مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان هایی که دارا است، می تواند پوست را در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند. این رادیکال های مخرب سبب پیری و ابتلا به بیماری های پوستی می شود که باید بدانیم ضامن محافظت پوست در برابر رادیکال های آزاد، آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز هستند.

چای سبز برای صورت، نه تنها باعث جوانی پوست می شود بلکه حافظ سلامت آن نیز هست.
فواید چای سبز برای پوست

همانطور که گفتیم یکی از فواید چای سبز برای پوست مبارزه با رادیکال های آزاد می باشد. عامل اصلی ایجاد رادیکال های آزاد اشعه uv خورشید است که سبب پیری زودرس پوست می شود اما آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز از سلول های پوست در برابر رادیکال ها محافظت کرده و پوست را جوان و پرطراوت نگه می دارد.

از دیگر اثر چای سبز بر پوست، خنثی کردن اشعه ی uv می باشد. مطالعاتی که در دانشگاه وسترن انجام شده، نشان می دهد چای سبز از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. در این پژوهش روی پوست داوطلبان مقداری عصاره چای سبز مالیده شده و سپس در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گرفتند. به این صورت که روی مقداری از پوست(۲٫۵ سانتیمتر) ۴ میلی گرم عصاره چای سبز مالیده شد و نتایج آزمایش نشان داد که چای سبز مانع آفتاب سوختگی پوست داوطلبین شده است. از آنجایی که نور خورشید عامل پیری پوست است، یکی از فواید چای سبز برای پوست جلوگیری از پیری زودرس می باشد.

مهمترین تاثیر چای سبز سینا بر پوست، جلوگیری از سرطان پوست می باشد. مطالعات شکل گرفته در انجمن شیمی آمریکا حاکی از آن است که اثر چای سبز بر پوست باعث محدود کردن فعالیت آنزیم خطرناک junk-2 و جلوگیری از سرطان پوست می شود.

همچنین خطر مبتلا شدن به سرطان سلول سنگفرشی ” Squamous Cell Carcinoma” در کسانی که در روز ۲ تا ۳ لیوان چای سبز مصرف می کنند، ۶۵ درصد کمتر است.

یکی از اثرات دمنوش گیاهی دکتر سینا برای صورت، جوان سازی سلول های پوستی است. در آزمایش های انجام شده در دانشگاه پزشکی ایالت جورجیا آمریکا، پزشکان به این نتیجه رسیدند که چای سبز سلول های پوستی پیر و در حال مرگ را جوانسازی می کند، به گفته این پزشکان ، EGCG (نوعی پلی فنول) که در چای سبز وجود دارد باعث تحریک شدن کراتینوسیت ها (keratinocytes) (سلول های خارجی ترین لایه پوست) ، می شود. همچنین ECGC منجر به ترکیب DNA برای تقسیم سلولی مجدد می شود.

سلول های پوست معمولا ۲۸ روز عمر می کنند و به تدریج روی پوست قرار می گیرند. یکی از خواص چای سبز برای پوست صورت، فعال کردن همان سلول ها است که باعث قابلیت ارتجاعی پوست و کم تر شدن چین و چروک پوست صورت می شود.

یکی از دیگر مواردی که اکثر افراد از آن رنج می برند شوره سر است. همانطور که میدانید شوره همان پوست سر است که بصورت تیکه تیکه شده از سر جدا می شود. شوره سر ناشی از التهاب پوست است که با مصرف چای لاغری دکتر سینا فرمول ۲ میتوان از خاصیت ضد التهابی آن در جهت درمان این مشکل بهره برد.

چای سبز برای صورت

کاتشین موجود در چای سبز دکتر سینا خاصیت ضد باکتریایی دارد و سبب کاهش فعالیت های هورمونی می شود. این برای افرادی که دنبال روشی مناسب برای کاهش جوش صورت و آکنه هستند، خبری خوب است زیرا عصاره چای سبز روشی موثر برای درمان جوش و آکنه بدون اثرات جانبی دارو و کرم هایی شیمیایی حاوی بنزوییل پراکسید، می باشد. بنزویل پر اکسید موجود در کرم های ضد جوش باعث تحریک پوست و بروز رادیکال های آزاد می شود.

ترکیبات چای لاغری دکتر سینا , خرید چای لاغری دکتر سینا

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :